SILHOUETTE SOFT

Silhouette Soft® działa podwójnie: przywraca skórze gładkość i napięcie, a także poprawia kształt twarzy. Aby sprostać tym wymaganiom, Silhouette Soft® łączy dwa efekty: natychmiastową zmianę położenia tkanki i stopniową regenerację kolagenu.

Efekt zmiany położenia jest natychmiastowy i subtelny. Jest to wynik optymalnej kompresji tkanki i uniesienia skóry w momencie wszczepienia nici. Po wprowadzeniu nici lekarz delikatnie uciska obszar zabiegu. W ten sposób kształtuje kontury twarzy i sprawia, że jest ona wyraźnie gładsza.

Efekt regeneracji pojawia się stopniowo: kwas poli-L-mlekowy (PLLA), główny składnik nici Silhouette Soft®, to dobrze znany polimer, od wielu lat używany do różnych zastosowań biomedycznych i farmaceutycznych, takich jak nici oraz druty, pręty, śruby i gwoździe ortopedyczne stosowane w przypadku złamań. Zastosowania takie opracowano, ponieważ polimer ten charakteryzuje się doskonałą biozgodnością i jest biodegradowalny. Małe stożki rozmieszczone na nici Silhouette Soft® zapewniają trakcję i mocowanie, ulegające następnie wzmocnieniu przez naturalną reakcję organizmu na ciało obce w postaci produkcji i odkładania się kolagenu. Działanie to pomaga przywrócić kształt twarzy i szyi.

Zabieg Silhouette Soft jest zalecany dla kobiet i mężczyzn, którzy chcą przeciwdziałać wiotczeniu skóry lub utracie objętości, ale nie chcą poddawać się zabiegom inwazyjnym.

Z czego składa się wyrób Silhouette Soft?

Monofilamentowe nici Silhouette Soft są produkowane z kwasu polimlekowego (PLLA), a stożki z poli(L-laktydo-ko-glikolidu) (PLGA). Są to dwa biokompatybilne polimery stosowane często w wyrobach medycznych za sprawą ich wyjątkowej tolerancji przez organizm.

W jaki sposób można bezpiecznie używać nici Silhouette Soft?

Nici Silhouette Soft są produkowane w USA i podlegają wielu kontrolom sanitarnym. Wyrób został opracowany w wyniku 6-letnich badań dotyczących trwałych nici podtrzymujących ze stożkami, stosowanych w chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej.

Ponad 150 000 przeprowadzonych do tej pory zabiegów Silhouette Soft stanowi potwierdzenie skuteczności i bezpieczeństwa tego zabiegu na całym świecie. Zabiegi z użyciem nici Silhouette Soft są obecnie wykonywane w 70 krajach.

Wyrób został opatrzony w Europie znakiem CE, a zakład produkcyjny spełnia wymagania międzynarodowych norm ISO 13485.

W jakich obszarach można przeprowadzić zabieg?

Nici Silhouette Soft można stosować w różnych obszarach twarzy:

 • Kontury twarzy
 • Linia żuchwy
 • Policzki i środkowa część twarzy
 • Brwi
 • Szyja

Co należy zrobić przed zabiegiem Silhouette Soft?

Zabieg Silhouette Soft nie wymaga żadnych specjalnych przygotowań. Zalecamy jednak omówienie oczekiwań z lekarzem i zadanie mu wszelkich pytań przed rozpoczęciem zabiegu. Należy poinformować lekarza o przebytych już zabiegach i obecnie przyjmowanych lekach.

Co stanie się bezpośrednio po zabiegu Silhouette Soft?

Podobnie jak w przypadku wszystkich zabiegów istnieje możliwość wystąpienia działań niepożądanych, chociaż nie wystąpią one u każdego. Do takich działań niepożądanych należą: zakażenie, minimalna ostra reakcja zapalna tkanki, ból, opuchlizna i obrzęk. Mogą także wystąpić przejściowe wybroczyny. Czasem w miejscach wprowadzenia mogą pojawić się niewielkie zagłębienia lub nieregularności skóry. Niedogodności te powinny ustąpić w ciągu kilku dni po zabiegu.

O wystąpieniu jakichkolwiek działań niepożądanych należy poinformować lekarza.

Czy istnieją przeciwwskazania do zabiegu Silhouette Soft?

Zabiegowi nie powinni poddawać się pacjenci z nadwrażliwością na ciało obce lub podejrzeniem alergii na implant bądź materiały, z których wykonano instrumenty, w szczególności na tworzywa sztuczne / biomateriały. NIE stosować u pacjentów z czynną posocznicą lub zakażeniem, aktywną (bądź w wywiadzie) chorobą autoimmunologiczną, u pacjentów poniżej 18. roku życia, pacjentek w ciąży lub karmiących piersią bądź pacjentów z ograniczoną zdolnością lub niechętnych do przestrzegania zaleceń pozabiegowych.

Czy zabieg Silhouette Soft jest bolesny?

Nie, zabieg jest wykonywany w miejscowym znieczuleniu, co pozwala uniknąć bólu w trakcie wprowadzania nici.

Czy są jakieś zalecenia, których należy przestrzegać po zabiegu Silhouette Soft?

 • W razie potrzeby bezpośrednio po zabiegu można nałożyć zimny okład (okład należy owinąć, aby uniknąć bezpośredniego kontaktu ze skórą i miejscem wprowadzenia).
 • W przypadku bólu przyjmować leki przeciwbólowe, np. paracetamol (przez 2–3 dni).
 • Jak najdłużej powstrzymać się od nakładania makijażu (co najmniej 24 godziny).
 • Spać z twarzą zwróconą ku górze w pozycji uniesionej na poduszkach (3–5 nocy).
 • Delikatnie myć, golić i osuszać twarz, unikając pocierania i masowania (5 dni).
 • Unikać nadmiernych ruchów twarzy i szyi (2 tygodnie).
 • Unikać nadmiernej ekspozycji na bezpośrednie promieniowanie słoneczne i nie korzystać z solarium (2 tygodnie).
 • Unikać aktywności sportowej, zwłaszcza sportów kontaktowych, np. biegania (2 tygodnie).
 • Nie korzystać z saun i łaźni tureckich (3 tygodnie).
 • Unikać zabiegów stomatologicznych (3 tygodnie).
 • Unikać masażu twarzy i szyi oraz zabiegów estetycznych w obrębie twarzy i szyi (4 tygodnie).