FOTOFINDER

CZAS TRWANIA ZABIEGU

30 min

CZY POTRZEBNE ZNIECZULENIE?

NIE

REKOMENDOWANA ILOŚĆ ZABIEGÓW

N/D

FotoFinder – nowa technologia w walce z czerniakiem

FotoFinder to w pełni automatyczny system do mapowania ciała.

  • automatyczne pozycjonowanie aparatu
  • system pozycjonowania pacjenta
  • szybkie wskazanie zmian na skórze
  • zintegrowana kamera w rozdzielczości Full HD
  • analiza znamion o wysokiej czułości
  • prosta procedura – może być wykonywana przez personel (nie wymaga obecności lekarza)

System wykonuje 20 zdjęć całej powierzchni skóry w czasie nie przekraczającym 3 minut. Dodatkowo FotoFinder bodystudio ATBM® zostało wyposażone w kamerę medicam® 1000 (do wyboru z obiektywem D-Scope IV) oraz najnowszą wersję oprogramowania FotoFinder universe, która umożliwia sprawne sterowanie urządzeniem podczas badania. 

FotoFinder bodystudio ATBM® oferuje rozwiązania ułatwiające monitorowanie zmian melanocytowych. Funkcja Follow up, czyli powtórne mapowanie ciała, pozwala na porównanie zdjęć wyjściowych ze zdjęciami uzyskanymi w kolejnych odstępach czasu (podczas wizyt, badań), co gwarantuje skuteczną i niezawodną ocenę oraz śledzenie ewentualnych postępów choroby. Natomiast funkcja cienia poprzedniego zdjęcia zwana FotoFinder „Ghost”, umożliwia identyczne ustawienie pacjenta przed obiektywem. System jest wyposażony w najnowszą wersję oprogramowania FotoFinder Bodyscan, które umożliwia detekcję oraz analizę nowych znamion na powierzchni całego ciała. Oprogramowanie Bodyscan pozwala automatycznie porównać dwie fotografie skanów całego ciała (bieżącą i poprzednią), poprzez nałożenie na siebie obrazów. Wszystkie nowo powstałe zmiany są wykrywane i zakreślane czerwonym kółeczkiem. Jest to precyzyjna technika, przeznaczona zwłaszcza dla pacjentów z zespołem zmian dysplastycznych.

Znamię barwnikowe – czerniak

Zwiększająca się liczba zachorowań na raka i czerniaka skóry związana jest z nadmierną ekspozycją na promienie UVR. Tylko edukacja społeczeństwa i świadomość konsekwencji wynikających z nadmiernej ekspozycji skóry na działanie UVR (słońce, solaria) mogą zmniejszyć liczbę zachorowań na nowotwory skóry. Za najistotniejsze czynniki zwiększonego czynnika zachorowania na czerniaki uznaje się intensywne promieniowanie ultrafioletowe naturalne – promienie słoneczne i sztuczne (solaria i łóżka opalające), przebyte oparzenia słoneczne – zwłaszcza w dzieciństwie, stałe drażnienie mechaniczne lub chemiczne skóry. Podejrzenie czerniaka skóry to zmiany, które rozwinęły się w niezmienionej uprzednio skórze lub na podłożu znamienia barwnikowego. Najważniejszym elementem pozwalającym na wczesne rozpoznanie jest badanie skóry całego ciała pacjenta dermatoskopem.

Zgłoś się do lekarza gdy zauważysz : powiększenie, zmianę kształtu, zmianę koloru, obecność stanu zapalnego, sączenie lub krwawienie ze zmiany albo widoczny strup, zaburzenia czucia (świąd i przeczulica), gdy średnica zmiany ma powyżej 7mm.

CENNIK

  • tylko do końca września 450 zł za całe ciało